1. بیانیه پایانی سومین همایش ملی خیر ماندگار؛ مطالعه و ارزیابی حکمرانی امور خیر در ایران
به گزارش روابط عمومی خیرماندگار، کمیته علمی سومین همایش ملی خیرماندگار با صدور بیانیه پایانی این همایش تأکید کرد: موضوع وقف در بیشتر کشورها، دارای وجه غیرسیاسی است و می‎‌تواند زمینه‌‎ای برای شکل‌‏گیری فعالیت‌‏های خیریه‌‎ای مشترک در منطقه یا کشورهای اسلامی یا حتی در سطح جهان و آغاز دیپلماسی خیریه باشد
2. آسیب‌ها و چالش‌های مدیریتی خیریه در ایران
آیین اختتامیه سومین همایش خیر ماندگار با برگزاری نشست مجازی «آسیب‌ها و چالش‌های حمکرانی امور خیر» برگزار و این همایش ملی به کار خود پایان داد.
3. کاهش نابرابری با ایجاد تشکل‌های اجتماعی قدرتمند
مشکینی ضمن اشاره به لزوم محدودسازی فعالیت دولت‌ها و افزایش اختیارات تشکل‌ها تصریح کرد: راه اجازه دهید همه امور به نحو واقعی از سوی مردم اداره شود؛ یعنی مردم تشکل‌هایی داشته باشند که به موجب قانون اساسی توزیع اختیارات و مسئولیت بین آنها از طریق شوراها انجام شود.
4. ضرورت مشارکت خیریه‌ها در حکمرانی
حسین جودت ضمن ارائه مقاله خود با عنوان «جایگاه شاخص‌های حکمرانی مطلوب در ماموریت سازمان‌های خیریه ایران» تصریح کرد: خیریه‌ها جزء نهادهای مدنی هستند که همیشه باید در حکمرانی مشارکت داشته باشند و بعضاً باید نقش زیادی در تعریف حکمرانی استفاده کنند و نباید نقش‌شان در حکمرانی به سمت صفر میل کند.
5. رشد منفی در امور خیریه
در دومین روز از همایش ملی «خیر ماندگار» عنوان شد که متأسفانه ایران در چند سال اخیر رشد منفی در امور خیریه داشته است و از این امر نیز باید به عنوان هشدار نام برد.
6. دولت در مدیریت امر خیر ناکارآمد است
یک عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: امر خیر یک مسئله اجتماعی است و مدیریت اجتماعی و مردم باید آن را سازماندهی کند نه دولت؛ بنابراین اگر تعریف درستی از تأمین اجتماعی داشتیم نیازی به فعالیت کمیته امداد نبود
7. شاخص‌های جهانی ارزیابی خیریه‌ها / ضرورت تشکیل اتحادیه‌ خیریه‌ها در خاورمیانه
در نشست تخصصی مطالعه و ارزیابی تجربه‌های جهانی حوزه امور خیر، ضمن برشماری تجارب جهانی ارزیابی خیریه‌ها بر ضرورت تشکیل اتحادیه منطقه‌ای خیریه‌های خاورمیانه تأکید شد.

نشست تخصصی مطالعه و ارزیابی تجربه‌های جهانی حوزه امور خیر از سلسله نشست‌های تخصصی سومین همایش ملی خیر ماندگار، شب گذشته ۱۲ اسفندماه به صورت وبیناری برگزار شد.
8. نیازمند قانونگذاری در وقف اموال فکری، سهام و ارز‌های رایجیم
نخستین نشست از سومین همایش «خیر ماندگار» با موضوع مباحث بنیادین حوزه نیکوکاری امور خیر، عصر روز ۱۲ اسفندماه با ارائه چهار مقاله برگزار شد.
9. گزارش تصویری سومین همایش ملی خیرماندگار
10. خیرین می‌گویند اخذ مالیات از آن‌ها مانع توسعه کار خیرشان می‌شود
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از پیشنهادهایی که بیمارستان‌های خیریه‌ در اصفهان به ما می‌دادند این بود که مالیات‌های سنگین بیمارستان‌ را در داخل بیمارستان خرج شود و معتقدند اخذ مالیات مانع توسعه بیمارستان و آن کار خیر می‌شود.
11. نیکوکاری را به سوی حوزه فناوری و تکثیر علم در جامعه سوق دهیم
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه ماهیت امر خیر در بستر جغرافیا نمی‌ماند، بر ضرورت نیکوکاری در حوزه علم و فناوری که منجر به تکثیر علم در جامعه می‌شود، تأکید کرد.
12. توزیع بیت‌المال امر خیر نیست؛ ثروت تولید کنیم
رئیس مجمع کارآفرینی کشور با انتقاد از اینکه تولید ثروت در ایران ارزش دانسته نمی‌شود، تصریح کرد: توزیع کردن بیت‌المال امر خیر نیست، باید کارآفرینی کنیم.
13. امور خیر تنها با وجود خود مردم و تصدی آنها بر این امور به پیش خواهد رفت
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: به این امر اعتقاد دارد که امور خیر تنها با وجود خود مردم و تصدی آنها بر این امور به پیش خواهد رفت.
14. حکمرانی مؤسسات خیریه در قرن ۲۱ / پنجمین اقتصاد جهان، خیریه‌ها هستند
رئیس سومین همایش ملی خیرماندگار قرن ۲۱ را قرن حکمرانی مؤسسات خیریه در جهان دانست و گفت: عدم شناخت نخبگان، دانشگاهیان، حوزویان و مسئولان از ظرفیت عظیم خیریه‌ها از چالش‌های امور خیر در ایران است.
15. نشست خبری مسئولان سومین همایش ملی خیرماندگار
نشست خبری سومین همایش ملی خیرماندگار با حضور دکتر محمدصالح طیب‌نیا رئیس همایش و دکتر نعمت‌الله موسی‌پور دبیر علمی همایش در استودیو آخرین خبر برگزار شد.
16. برگزاری نشست شورای سیاست‌گذاری سومین همایش ملی خیر ماندگار
نشست شورای سیاست‌گذاری سومین همایش ملی خیر ماندگار با حضور حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، دکتر طیب‌نیا رئیس همایش، حجت‌الاسلام علی ملانوری دبیر اجرایی همایش، دکتر رحماندوست عضو هیئت‌مدیره مجمع خیرین کشور، رضا درمان مدیرعامل شبکه ملی نیکوکاری و دیگر اعضا این شورا برگزار شد.
17. شهید سلیمانی نمونه کامل یک مدیر شبکه‌ای است / لزوم بهره‌گیری از ساختار شبکه‌ای در حکمرانی امر خیر
عضو هیئت علمی دانشگاه امام صادق(ع) ضمن تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ساختار شبکه‌ای در حکمرانی امر خیر، شهید حاج قاسم سلیمانی را نمونه کامل یک مدیر شبکه‌ای عنوان کرد.
18. هیچ خیری بدون توجه به اقلیم ماندگار نمی‌شود / تعدد نهادهای دولتی در ارائه مجوز به خیریه‌ها
کارشناسان در پنجمین پیش‌همایش ملی خیر ماندگار با بیان اینکه هیچ خیری بدون درنظر گرفتن اقلیم مورد نظر ماندگار نیست، سه مقوله اقلیم، اقلام و آموزش را از موضوعات اساسی در مسئله حکمرانی امر خیر در کشور دانستند و از تعدد نهادهای دولتی در ارائه مجوز به خیریه‌ها انتقاد کردند.
19. ثبت نام پنجمین و ششمین پیش همایش سومین همایش ملی خیرماندگار
پنجمین و ششمین پیش همایش پیش همایش‌های سومین همایش ملی خیرماندگار (http://conf.ala.org/) در تاریخ 13 , 15 بهمن‌ماه 1399 به صورت مجازی برگزار می‌شود